Właściwości żurawiny wielkoowocowej- krótkie podsumowanie.

żurawina sok z żurawinyWŁAŚCIWOŚCI ŻURAWINY A UKŁAD MOCZOWY.

Żurawina znana jest przede wszystkim z tego, że korzystnie wpływa na układ moczowy. Dzieje się tak za sprawą proantocyjanidyn, które uniemożliwiają bakteriom E.coli przyleganie do komórek nabłonka dróg moczowych. Ponadto żurawina zwiększa wydalanie bakterii chorobotwórczych z moczem i obniża pH moczu, tworząc dzięki temu środowisko nieprzyjazne rozwojowi bakterii. To wszystko sprawia, że żurawina jest najlepszym naturalnym surowcem w walce z nawracającymi infekcjami pęcherza i dróg moczowych.

Sok z żurawiny sprawdza się również wyśmienicie w przypadku kamieni nerkowych. Jeśli cierpisz na tę przykrą dolegliwość, to dzięki żurawinie, a raczej obecnych w niej cytrynianach, szybko ograniczysz powstawanie kamieni nerkowych i uśmierzysz Twoje dolegliwości.

UKŁAD SERCOWO-NACZYNIOWY

Sok z żurawiny znany jest również z tego, że zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca i pomaga utrzymać odpowiedni poziom cholesterolu, szczególnie “dobrej” frakcji HDL. Zawarty w nim potas reguluje ciśnienie tętnicze krwi, a flawonoidy i przeciwutleniacze chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami. Dzięki temu możesz cieszyć się dobrym samopoczuciem i spowolnić procesy starzenia się organizmu.  Osoby borykające się z chorobami układu sercowo-naczyniowego takimi jak miażdżyca, nadciśnienie czy wysoki poziom cholesterolu, szczególnie powinny zadbać o to, by w ich diecie jak najczęściej gościły produkty z żurawiny.

POZOSTAŁE KORZYSTNE WŁAŚCIWOŚCI ŻURAWINY

Lista, która obejmuje korzystne właściwości żurawiny jest bardzo długa. Znacząco zmniejsza ryzyko chorób dziąseł i przyzębia oraz hamuje rozwój bakterii H.pylorii. Bakterie te mogą przyczynić się do rozwoju choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Działa silnie przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Ostatnie doniesienia wskazują również na potencjalne działanie przeciwnowotworowe.  Sok żurawinowy często jest zalecany w dietach odchudzających i oczyszczających. Świetnie pomaga oczyścić organizm z toksyn i pozbyć się zalegających złogów w organizmie.

Żurawina jest także bogata w pektyny, flawonoidy, kwasy organiczne (m.in. kwas chinowy, hipurowy, cytrynowy, jabłkowy), antocyjany, przeciwutleniacze, katechiny. Obfituje również w witaminy (m.in. B1, B2, B6, C, E) i minerały (potas, fosfor, wapń, magnez, jod, żelazo).

Czy chcesz poznać dobrej jakości sok z żurawiny, bez dodatku cukru i bez konserwantów? Mamy coś właśnie dla Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *